Bitlis Demiryolu Lojistik Nedir ve Hizmetleri Nelerdir?

Bitlis Demiryolu taşımacılığı, lojistik kavramının taşımacılık fonksiyonu açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Ulaşım açısından zaman sıkıntısının olmadığı, genellikle maddi açıdan daha az değerli olan ve ağır yüklerin taşınması için tercih edilen bir yöntemdir.

Bitlis Demiryolu lojistiği sayesinde hem canlı varlıkların hem de cansız varlıkların taşınması mümkündür. Şehir trafiğine taşımadan, işçi maliyetlerini azaltarak ve çevreye daha duyarlı olan bir taşımacılık yöntemi tercih etmek istiyorsanız demiryolu taşımacılığı bunun için en uygun olan yöntemdir.

Bitlis Demiryolu Taşımacılığı Avantajları

Demiryolu taşımacılığı beraberinde çeşitli avantajlar getiren bir taşımacılık türüdür. Demiryolu ile yapılan taşımacılıkların sağladığı en önemli avantaj sefer sürelerinin sabit olmasıdır. Bu durum yüklerinizin ne zaman teslim edileceğini kesin olarak bilmenizi sağlar.

Bunun yanı sıra aynı anda çok fazla yük taşınmasına olanak sağlar. Öyle ki vagon sayısı ne kadar artıyorsa taşınabilen yük miktarı da o kadar artış gösterecektir.

Bitlis Demiryolu taşımacılığı esnasında kötü hava koşullarından etkilenmek söz konusu değildir. Bu durum diğer taşımacılık yöntemlerinin hepsini etkiliyor olsa bile demiryolunu etkilemez. Ağır ve hacimli yükler için hem fiziksel açıdan hem de maliyet açısından tercih edilebilecek en iyi yöntemdir.

Bitlis Demiryolu taşımacılığı esnasında insana bağımlılık minimum olduğu için hata seviyesi oldukça düşüktür. Ayrıca çevreye duyarlı olması da sağladığı avantajların başında gelir.

Bitlis Demiryolu Taşımacılığı Dezavantajları

Bitlis Demiryolu taşımacılığı sağladığı pek çok avantajın yanı sıra birkaç dezavantaja da sahiptir. Bu taşımacılık yönteminin en belirgin dezavantajlarının başında kapıdan kapıya taşıma yapılmıyor olması gerekir. Bitlis Demiryolu taşımacılığı esnasında yükler belli bir istasyondan alınarak belirlenen istikamette ilerler ve belirtilen istasyona teslim edilir.

Demiryolu ile yapılan taşımacılıkların süresi çok uzundur. Ürünlerinizin ulaşım süresi diğer taşımacılık yöntemlerine göre çok daha uzun bir zaman diliminde gerçekleşir. Bu nedenle özellikle zamana karşı duyarlı olan ve acil teslim edilmesi gereken ürünler için elverişsiz bir yöntemdir. Bütün bu durumları göz önünde bulundurarak demiryolu taşımacılığı yapılması gerekir.


İnceleme (5/3,0) Değerlendirme (6) Katılımcı (2)

Görüş, Öneri ve İsteklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz!

"Demiryolu Taşımacılığı Bitlis" yazıyı faydalı buldunuz mu?